MENU

Prawnik nieruchomości Warszawa

 1. Home
 2. >
 3. Blog
 4. >
 5. Blog
 6. >
 7. Prawnik nieruchomości Warszawa

W dzisiejszych czasach rynek nieruchomości rozwija się w zawrotnym tempie. Z jednej strony, może to być korzystne dla inwestorów, którzy chcą zyskać na zakupie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości. Jednak z drugiej strony, rynek nieruchomości jest również bardzo konkurencyjny i wymaga znajomości prawa, co może utrudnić procesy zakupu, sprzedaży lub wynajmu. To sprawia, że zajmując się branżą nieruchomości (inwestor, flipper, pośrednik, deweloper) niezwykle ważna jest współpraca z doświadczonym prawnikiem.

W tym artykule omówimy, jakie są najważniejsze zadania prawnika nieruchomości i dlaczego warto skorzystać z jego usług.

Co można zyskać zatrudniając prawnika z zakresu prawa nieruchomości?

Prawnicy specjalizujący się w nieruchomościach posiadają wieloletnie doświadczenie, a także wszechstronną wiedzę na temat wszelkich aspektów związanych z nieruchomościami, w tym znajomość szeregu aktów prawnych, które regulują sposób funkcjonowania nieruchomości oraz zarządzania nimi. Mogą również wpierać swoich Klientów w zawieraniu umów kupna-sprzedaży, najmu, dzierżawy i przygotowaniu wszelkich niezbędnych dokumentów.

Dzięki współpracy z prawnikiem nieruchomości można mieć pewność, że inwestycja przebiegnie bezproblemowo, a wszelkie formalności zostaną dopełnione w sposób prawidłowy i zgodny z obowiązującym prawem.

Prawo nieruchomości

Prawnik musi być bardzo dobrze zorientowany w polskim prawie, a zwłaszcza w aktach prawnych regulujących funkcjonowanie nieruchomości m.in.

 • Kodeksie Cywilnym
 • Ustawie o gospodarce nieruchomościami,
 • Ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych,
 • Ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego,
 • Ustawie o księgach wieczystych i hipotece,
 • Ustawie o ochronie praw lokatorów,
 • Ustawie o własności lokali,
 • Ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
 • Ustawie o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców
 • Prawie spółdzielczym
 • Prawie o notariacie.

Prawnik musi posiadać wiedzę na temat powyższych aktów prawnych oraz umiejętności ich zastosowania w praktyce. Wybierając prawnika specjalizującego się w zakresie prawa nieruchomości, warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie oraz specjalizację. Należy upewnić się, że wybrany prawnik posiada odpowiednie kwalifikacje oraz posiada doświadczenie w obsłudze transakcji i postępowania nieruchomościowego.

Prawnik do spraw nieruchomości – na jakie usługi można liczyć?

Planując inwestycje w nieruchomości warto skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika, który profesjonalnie przeprowadzi Cię przez ten proces.

Inwestycje w nieruchomości to złożony proces, wymagający wiedzy z wielu dziedzin prawa, w tym prawa nieruchomościowego, prawa budowlanego czy prawa administracyjnego.

Obsługa prawna transakcji sprzedaży nieruchomości

Współpraca z prawnikiem ułatwi sprzedaż nieruchomości na każdym etapie, m.in. przy konstruowaniu umowy przedwstępnej sprzedaży mieszkania, umowa deweloperska, umowa o zarządzanie nieruchomością, umowa o roboty budowlane i umowa najmu. W szczególności kancelaria pomaga klientom w sprawach finansowania, nabywania nieruchomości oraz ustalania stanu prawnego nieruchomości w Warszawie i okolicach.

Negocjacje i analiza umów

Radca prawny nieruchomości potrafi wnikliwie przeanalizować umowę i przedstawić jasno jej konsekwencje. Dzięki temu umowa sprzedaży, kupna, dzierżawy lub najmu nieruchomości jest kompletna i jasna dla obu stron. Prawnicy od nieruchomości pomagają klientom w negocjacjach, wskazując na potencjalne problemy, które mogą wyniknąć z danej umowy i sugerując sposoby ich rozwiązania.

Porady prawne dotyczące realizacji inwestycji budowlanych

Prawnik od nieruchomości specjalizuje się również w prawie budowlanym i przepisach o zagospodarowaniu przestrzennym, co pozwala na dokonanie oceny możliwości zagospodarowania nieruchomości. Radca prawny pomaga w uzyskiwaniu decyzji środowiskowych, pozwoleniach na budowę oraz w innych kwestiach związanych z prawem budowlanym. Prawnicy z kancelarii GK Radcowie pomogą klientom na każdym etapie realizacji inwestycji budowlanej, a także wszelkimi rodzajami inwestycji na rynku nieruchomości (m.in. transakcje kupna/sprzedaży).

Doświadczenie w pracy z różnymi spółkami i przedsiębiorcami

Prawnicy specjalizujący się w branży nieruchomości stale współpracują ze spółkami, które inwestują w nieruchomości w Polsce, a także z fliperami i pośrednikami zajmującymi się profesjonalnie obrotem nieruchomościami. Jednocześnie udzielają pomocy prawnej zarówno przedsiębiorcom, jak i również prywatnym inwestorom.

Analiza stanu prawnego nieruchomości

W ramach świadczonych usług prawnik nieruchomości przeprowadza analizy stanu prawnego i ocenia możliwości oraz ryzyka związane z realizacją na danej nieruchomości planowanej inwestycji, zwłaszcza ryzyka związane z realizacją inwestycji na nieruchomości oddanej w użytkowanie wieczyste. Prawnicy nieruchomości w Warszawie opracowują szczegółowe analizy stanu prawnego nieruchomości zarówno pod kątem prawidłowości nabycia własności czy też prawa użytkowania wieczystego, jak i też pod kątem zagadnień związanych z planowaniem przestrzennym.

Sporządzanie opinii prawnych

Radcy prawni z Warszawy opiniują m.in. umowy sprzedaży, umowy dotyczące realizacji wspólnej inwestycji, umowy najmu, dzierżawy nieruchomości, a także opiniują umowy dotyczące finansowania ich zakupu. Uczestniczą w negocjowaniu tych umów oraz nadzorują ich prawidłową realizację.

Postępowania administracyjne i sądowe – bezpieczeństwo transakcji

Kolejną korzyścią jest fakt, że prawnik jest w stanie reprezentować swojego klienta w przypadku sporów związanych z nieruchomościami. Radcy prawni specjalizujący się w tej dziedzinie mają doświadczenie w reprezentowaniu klientów w różnych sytuacjach, takich jak: zniesienia współwłasności, zasiedzenie nieruchomości, spory dotyczące własności, umów najmu i dzierżawy, w postępowaniach administracyjnych i sądowych dotyczących nieruchomości. Dzięki temu klient może czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że jego prawa są chronione.

Podsumowanie – Prawnik nieruchomości Warszawa

Podsumowując, skorzystanie z usług prawnika nieruchomości jest niezbędne dla każdego, kto chce zainwestować w nieruchomości.

Kancelaria Prawna Grzechowiak Kotiuk Radcowie Prawni to zespół warszawskich prawników specjalizujących się w prawie nieruchomościowym, którzy oferują kompleksową obsługę prawną w zakresie transakcji sprzedaży, finansowania, a także ustalania stanu prawnego i obsługi nieruchomości.

Oferujemy takie usługi jak:

 • doradztwo prawne nieruchomości,
 • regulacje stanu prawnego nieruchomości,
 • przygotowanie umów deweloperskich/kupna/sprzedaży/dzierżawy/najmu,
 • reprezentowanie Klientów w postępowaniach sądowych,
 • reprezentowanie Klientów w postępowaniach administracyjnych,
 • sprawowanie obsługi prawnej roszczeń.

Jesteśmy przekonani, że doradztwo w zakresie nieruchomości jest nieodzowne, biorąc pod uwagę zawiłości prawne i liczne przepisy regulujące tę dziedzinę. Zachęcamy zatem, aby każda transakcja dotycząca nieruchomości była poprzedzona konsultacją z prawnikiem specjalizującym się w tym obszarze prawa, a następnie prowadzona przy współpracy z radcą prawnym.

Zapraszamy do skorzystania z konsultacji dostępnej w 3 wariantach:

 • stacjonarnie w naszej Kancelarii przy ul. Siennej 86/38 w Warszawie;
 • online za pomocą Google Meet;
 • telefonicznie.

Umów się na konsultację

WRÓĆ