MENU

OFERTA


Obsługa prawna inwestycji budowlanych Warszawa

  1. Home
  2. >
  3. Obsługa prawna inwestycji budowlanych...

Obsługa prawna inwestycji budowlanych

Inwestycje budowlane to przedsięwzięcia pochłaniające dużo czasu i pieniędzy, ale również generujące niejednokrotnie problemy prawne. Od niedawna rynek inwestycji budowlanych, zamrożony w okresie pandemii, zaczyna znowu prężnie działać. Obecnie więc wsparcie prawne w związku z realizowanymi i planowanymi inwestycjami budowlanymi jest potrzebne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Nasi prawnicy od nieruchomości posiadają szerokie doświadczenie z zakresu prawa budowlanego i z pełną gotowością wspomoże Państwa w złożonym procesie budowlanym.

Prawo budowlane Warszawa

W wąskim zakresie prawo budowlane sprowadza się do przepisów Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. „Prawo budowlane”. W szerszym ujęciu na prawo budowlane składa się szereg przepisów – ustaw i rozporządzeń, których znajomość i umiejętność przestrzegania często decyduje o sukcesie inwestycji budowlanej.

Nasza kancelaria prawna nieruchomości Warszawa od lat wspiera od strony prawnej inwestycje budowlane, tak na terenie Warszawy, jak i całej Polski. Radcy prawni współpracujący z naszą kancelarią mają bogatą wiedzę w zakresie przepisów prawa budowlanego. Nasza usługa porada prawna nieruchomości  to kompleksowe i rzetelne wsparcie na każdym etapie inwestycji budowlanej. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, zawsze starając się odnaleźć najlepsze rozwiązanie konkretnego problemu.

Reprezentacja kancelarii w procesie uzyskiwania pozwoleń na budowę i innych decyzji administracyjno-prawnych

Z reguły początkiem każdej inwestycji budowlanej jest sporządzenie projektu i wystąpienie do odpowiedniego organu o wydanie decyzji w przedmiocie pozwolenia na budowę. Wbrew pozorom już na tym etapie może pojawić się szereg komplikacji prawnych. Niewłaściwie przygotowany wniosek o wydanie pozwolenia na budowę może znacząco wydłużyć termin rozpoczęcia prac budowlanych i narazić inwestora na wymierne straty finansowe.

Nasza kancelaria świadczy pomoc prawną w związku z procesem uzyskiwania pozwolenia na budowę, czy innych decyzji administracyjnych. Obsługujemy naszych klientów m.in. w zakresie:

  • przygotowania pism i wniosków w postępowaniu o udzielenie pozwolenia na budowę;
  • przygotowania pism i wniosków w postępowaniach o zmianę decyzji pozwolenia na budowę;
  • przygotowania pism w postępowaniach o pozwolenie na użytkowanie;
  • uzyskiwania zgód na odstępstwo od przepisów techniczno–budowlanych;
  • odwołania od decyzji administracyjnych wydanych przez organy I instancji;
  • reprezentowania klientów w postępowaniach sądowo-administracyjnych przed WSA oraz NSA.

Obsługa prawna deweloperów i inwestorów – wsparcie kancelarii

Oferujemy również kompleksową pomoc prawną dla inwestorów budowlanych oraz obsługę prawną deweloperów. Zespół naszej kancelarii wspomoże Państwa już na etapie oceny ryzyka w związku z planowaną inwestycją budowlaną. Zajmujemy się przygotowaniem i negocjowaniem umów, w tym z pracowniami architektonicznymi, czy umów o roboty budowlane. Zapewniamy bieżącą obsługę prawną w toku realizacji inwestycji budowlanej, jak również pomoc prawną na etapie odbierania poszczególnych części zrealizowanej inwestycji.

Potrzebujesz pomocy prawnej z zakresu gruntów? Sprawdź naszą usługę: Prawnik od gruntów rolnych

Obsługa prawna wykonawców i podwykonawców – wsparcie kancelarii

Nasza kancelaria swoje usługi oferuje również przedstawicielom branży budowlanej. Przeanalizujemy proponowane warunki i zapisy umowy o roboty budowlane pod kątem ryzyka dla wykonawcy, czy podwykonawcy. Wspieramy wykonawców na etapie dokonywania odbiorów zrealizowanych przez nich prac, czy spisywania protokołów rozbieżności. Jesteśmy gotowi reprezentować wykonawców w ewentualnych sporach z inwestorem, roszczeniach z tytułu rękojmi, czy gwarancji. Pomoc prawną świadczymy zarówno na etapie przedsądowym, jak również w toku postępowania sądowego.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani powierzeniem swojej sprawy naszej kancelarii, serdecznie zapraszamy do kontaktu tel. +48 577 194 294

Przebieg współpracy

1

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

Kliknij w poniższy przycisk i wybierz dogodny termin na naszą pierwszą rozmowę.

2

SPOTKANIE ONLINE/OFFLINE

Przedstawisz nam swój problem prawny, a my wyjaśnimy jak możemy Ci pomóc. Ustalimy szczegóły współpracy.

3

NASZE PEŁNE WSPARCIE

Nasze działania są kompleksowe: analizujemy umowy, bierzemy udział w negocjacjach oraz reprezentujemy przed sądami i organami administracji, dbając o Twoje interesy.

4

SPRAWA ZAKOŃCZONA

Finalizujemy sprawę, a w razie potrzeby zapewniamy dalsze wsparcie merytoryczne.

Umów się na konsultację
Umów się na konsultację

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej lub chcesz uzyskać poradę prawną umów się z nami na spotkanie.

Umów się
WRÓĆ