MENU

OFERTA


Pomoc w nabyciu nieruchomości
 1. Home
 2. >
 3. Pomoc w nabyciu nieruchomości

Pomoc w nabyciu nieruchomości

Kupno nieruchomości to zwykle bardzo poważna, a niekiedy życiowa inwestycja. Proces zakupu jest skomplikowany, bo początkowo wymaga sprawdzenia i analizy bardzo wielu danych, a następnie przeprowadzenia zakupu, odbioru nieruchomości i dopilnowania zawiłych spraw formalno-prawnych. 

Kto pomoże w kupnie mieszkania?

Wszelkie czynności prawne związane z zakupem nieruchomości najlepiej zlecić osobom, których zawodową specjalizacją jest kompleksowa Obsługa prawna nieruchomości. Posiadają one szeroki zakres fachowej wiedzy i doświadczenia, znają zarówno przepisy prawa, jak i rynek nieruchomości. Pomoc prawna w nabyciu nieruchomości jest nie tylko znacznym ułatwieniem dla Klienta – jest gwarancją bezpiecznego zakupu.

Gdy mieszkanie ma być inwestycją…

Coraz częściej Klienci decydują się na zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych. Dla potrzeb inwestorów nasi specjaliści świadczą szeroki zakres usług doradztwa inwestycyjnego – doradztwo inwestycyjne to obsługa procesu sprzedaży nieruchomości. Dzięki naszej wiedzy skutecznie pomagamy inwestorom poszukującym nieruchomości, gwarantujemy profesjonalne wsparcie w analizie sytuacji prawnej i ułatwiamy podejmowanie decyzji inwestycyjnych. 

Na czym polega pomoc prawna przy zakupie mieszkania? 

Przyjmuje się, że podstawową sprawą związaną z zakupem nieruchomości jest zweryfikowanie stanu prawnego nieruchomości. Najistotniejsze informacje dotyczące nieruchomości, takie jak prawo własności czy obciążenia hipoteczne powinny znajdować się w księdze wieczystej. 

Czytanie i analizowanie skomplikowanych informacji zawartych w księdze wieczystej i wyciąganie z nich wniosków, to jednak nie wszystko, a i nie każdy kupujący będzie potrafił samodzielnie temu podołać. Poza tym, chociażby z uwagi na trwające latami procedury sądowe, księga wieczysta nieruchomości nie zawsze jest kompletna, a zapisy w niej zawarte nie dają gwarancji bezpieczeństwa zakupu. W takim przypadku niezbędna jest fachowa pomoc w zakupie nieruchomości. Może ona   obejmować szeroki zakres czynności, które kompleksowo wykonuje doradca zakupu nieruchomości.

W czym pomaga ekspert od kupna mieszkania? 

Pomoc prawna w zakupie mieszkania może składać się z takich czynności, jak:

 • szczegółowa analiza zapisów w księgach wieczystych i w aktach notarialnych nieruchomości,
 • ustalenie wszystkich współwłaścicieli nieruchomości,
 • dokonanie analizy, czy nieruchomość posiada obciążenia prawne lub finansowe,
 • ustalenie, czy wszystkie niezbędne informacje są widoczne w księdze wieczystej i czy są one aktualne,
 • uczestnictwo w negocjacjach pomiędzy sprzedającym i kupującym,
 • przygotowanie kompletnej listy dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia transakcji i ich weryfikacja pod kątem bezpieczeństwa kupującego,
 • przygotowanie dokumentów do aktu notarialnego kupna nieruchomości,
 • przygotowanie umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości,
 • weryfikacja dokumentów umownych w przypadku kredytowania zakupu przez bank,
 • pomoc w wypełnieniu niezbędnych wniosków urzędowych związanych z kupnem nieruchomości,
 • uczestnictwo w przekazaniu nieruchomości.

To tylko podstawowe sprawy, które związane są z zakupem nieruchomości nieobciążonych żadnymi wadami, a przecież obecnie rynek pełen jest nieruchomości, które tylko pozornie są bezpieczne, a procedury zakupu przejrzyste. 

Dodatkowo, ekspert do pomocy przy kupnie mieszkania na rynku wtórnym przeanalizuje wnikliwie historię nieruchomości i zaznaczy wszelkie możliwe zagrożenia, co może uchronić Klienta przed roszczeniami dotyczącymi nieruchomości, które nie będą oczywiste dla niedoświadczonego kupującego. W praktyce warto sprawdzić planowany zakup pod każdym możliwym kątem – po to, by uniknąć w przyszłości niepotrzebnych problemów prawno-finansowych. 

Pomagamy w nabyciu nieruchomości

Każdy zakup nieruchomości należy traktować z powagą i odpowiedzialnością, ze względu na to, że tego typu transakcje obarczone są dużym ryzykiem i znacznym stopniem skomplikowania. W tym przypadku warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalistów. Ekspert od kupna mieszkania zadba o wszelką dokumentację, przestrzeganie przepisów prawa i bezpieczeństwo transakcji. 

Kancelaria prawna nieruchomości Warszawa przeanalizuje każdy aspekt zakupu nieruchomości niezależnie od jej przeznaczenia, a nasi eksperci udzielą fachowej pomocy i wsparcia na poszczególnych etapach transakcji. Zatrudnieni przez nas doradcy to specjaliści w dziedzinie zarówno nieruchomości, jak i prawa, co daje gwarancję najwyższej jakości obsługi.

Przebieg współpracy

1

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

Kliknij w poniższy przycisk i wybierz dogodny termin na naszą pierwszą rozmowę.

2

SPOTKANIE ONLINE/OFFLINE

Przedstawisz nam swój problem prawny, a my wyjaśnimy jak możemy Ci pomóc. Ustalimy szczegóły współpracy.

3

NASZE PEŁNE WSPARCIE

Nasze działania są kompleksowe: analizujemy umowy, bierzemy udział w negocjacjach oraz reprezentujemy przed sądami i organami administracji, dbając o Twoje interesy.

4

SPRAWA ZAKOŃCZONA

Finalizujemy sprawę, a w razie potrzeby zapewniamy dalsze wsparcie merytoryczne.

Umów się na konsultację
Umów się na konsultację

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej lub chcesz uzyskać poradę prawną umów się z nami na spotkanie.

Umów się
WRÓĆ