MENU

OFERTA


Przygotowanie dokumentów dla deweloperów
  1. Home
  2. >
  3. Przygotowanie dokumentów dla deweloperów

Przygotowanie dokumentów dla deweloperów

Deweloper realizujący z sukcesem inwestycje może być specjalistą w swojej dziedzinie i osiągać cele biznesowe – ale czy równie dobrze powinien znać zmieniające się stale prawo budowlane? Odbiór nieruchomości przebiega ściśle według przepisów prawa, a dokumenty do umowy deweloperskiej są zbiorem różnorodnych materiałów, które wynikają ze sporządzanej na bieżąco dokumentacji.

Przygotowanie kompletnej dokumentacji dla inwestycji deweloperskiej obejmuje szereg wymogów ściśle określonych przez prawo. Niedopełnienie lub niedbałość w przygotowaniu tych formalności może skutkować sporami, problemami finansowo-prawnymi i roszczeniami nabywców, co wpływa na obniżenie wiarygodności inwestora i zabiera cenny czas. Braki formalne w tym zakresie mogą spowodować także znaczne opóźnienia budowy lub sprzedaży, a co za tym idzie – opóźnienia płatności, zaburzenie płynności finansowej i w efekcie narazić dewelopera na straty materialne. W takiej sytuacji warto dobrze się przygotować i skorzystać z usług profesjonalisty.

Dokumentacja dla inwestycji deweloperskiej – co wchodzi w jej skład?

Zgodnie z art. 60 Prawa budowlanego inwestor, oddając do użytkowania obiekt budowlany, przekazuje właścicielowi lub zarządcy obiektu dokumentację budowy i dokumentację powykonawczą. Przekazaniu podlegają również inne dokumenty i decyzje dotyczące obiektu, a także, w razie potrzeby, instrukcje obsługi i eksploatacji: obiektu, instalacji i urządzeń związanych z tym obiektem.

Jednakże to nie wszystko, ponieważ w toku licznych zmian prawa nałożono na deweloperów obowiązek udostępniania szeregu dokumentacji dotyczącej inwestycji osobom zainteresowanym zawarciem umowy deweloperskiej. Dokumenty do umowy deweloperskiej obejmują między innymi aktualny stan księgi wieczystej prowadzonej dla nieruchomości, pozwolenie na budowę, projekt budowlany czy sprawozdanie finansowe dewelopera. Z tego powodu w całym procesie realizacji inwestycji istotna jest stała i profesjonalna pomoc prawna w przygotowaniu dokumentacji dla dewelopera, by była ona kompletna i bieżąca.

Na czym polega przygotowanie dokumentów dla deweloperów?

Inwestycja budowlana dla dewelopera wiąże się z negocjacjami umów, ustalaniem warunków współpracy z licznymi podwykonawcami, uzyskiwaniem niezliczonej ilości dokumentacji i pozwoleń oraz innymi sprawami, które wymagają zaawansowanej znajomości prawa – nie tylko prawa budowlanego. 

Najrozsądniejszym rozwiązaniem w takim wypadku jest pomoc prawna w przygotowaniu dokumentacji dla dewelopera. Kancelaria prawna nieruchomości Warszawa oferuje możliwość skorzystania ze specjalistycznej pomocy osób, których praca polega na analizie stale zmieniających się przepisów prawa i opracowywaniu dokumentacji zgodnych z jego wymogami.

Nasze usługi świadczymy deweloperom, którzy oczekują profesjonalnego przygotowania między innymi:

  • analizy dokumentacji deweloperskiej i określeniem ryzyk związanych z inwestycją,
  • listy kompletnej dokumentacji wzorcowej dla inwestycji deweloperskiej, w skład której wchodzi m.in.: umowa rezerwacyjna, prospekt informacyjny, umowa deweloperska i umowa sprzedaży,
  • analizy dokumentacji deweloperskiej z określeniem i wykluczeniem klauzul niedozwolonych,
  • doradztwa przy kredytowaniu inwestycji i analizie umów kredytowych,
  • przygotowania dokumentów i reprezentacji w postępowaniach przed administracją państwową oraz w postępowaniach sądowych.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalisty?

Obsługa prawna deweloperów Warszawa to uznany zespół ekspertów, który oferuje kompleksową  pomoc w przygotowaniu dokumentów dla dewelopera, czyli wysokiej jakości obsługę prawną inwestycji deweloperskich

Wsparcie naszych prawników jest nieodzowne podczas ustalania zakresu niezbędnych dokumentów, pozyskiwania i opiniowania dokumentów od podwykonawców, przygotowania i negocjacji umów oraz dokonywania wnikliwej Analizy umów deweloperskich. Nasza pomoc konieczna jest także w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów i sporów, jak też w przebiegu postępowań administracyjnych.

Ile trwa i ile kosztuje przygotowanie dokumentów dla deweloperów?

Koszty obsługi prawnej zawsze uzależnione są od zakresu zlecenia i ilości pracy specjalistów. Dokonujemy wstępnej analizy zlecenia, rekomendujemy rozwiązania i na tej podstawie dokonujemy szacunku ceny. Określenia ceny usług dokonujemy zawsze po rozmowie z Klientem i analizie jego potrzeb oraz oczekiwań. Należy wziąć pod uwagę fakt, że realizacja inwestycji deweloperskiej to proces długotrwały, zwykle trwa latami, a zatem nasza współpraca jest inwestycją długofalową i zapewni Państwu bezpieczeństwo na długi czas.

Przebieg współpracy

1

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

Kliknij w poniższy przycisk i wybierz dogodny termin na naszą pierwszą rozmowę.

2

SPOTKANIE ONLINE/OFFLINE

Przedstawisz nam swój problem prawny, a my wyjaśnimy jak możemy Ci pomóc. Ustalimy szczegóły współpracy.

3

NASZE PEŁNE WSPARCIE

Nasze działania są kompleksowe: analizujemy umowy, bierzemy udział w negocjacjach oraz reprezentujemy przed sądami i organami administracji, dbając o Twoje interesy.

4

SPRAWA ZAKOŃCZONA

Finalizujemy sprawę, a w razie potrzeby zapewniamy dalsze wsparcie merytoryczne.

Umów się na konsultację
Umów się na konsultację

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej lub chcesz uzyskać poradę prawną umów się z nami na spotkanie.

Umów się
WRÓĆ